Krisekommunikationen i banksektoren halter Af partner Kjeld Andersen Medierne er blevet mere kritiske over for bankerne, men kun få banker har en plan for krisekommunikation. Det viser en analyse, som Holm Kommunikation A/S har foretaget.
Med en plan for krisekommunikation er man godt klædt på, når medierne ringer. Vi giver fire råd til, hvordan man kommer godt i gang med krisekommunikation.
Holm Kommunikation A/S samarbejder med PR-bureauer i Norge, Sverige og Finland. Her fortæller Fredrik Heinonen fra det finske PR-bureau Miltton om det finske PR-landskab.
Som led i målsætningen om at blive en ledende spiller i Danmark inden for healthcare-kommunikation har Holm Kommunikation A/S tilknyttet Adam Estrup som associeret partner.
Holm Kommunikation A/S er et af landets største bureauer inden for PR og kommunikation. Vi lever af at rådgive private og offentlige virksomheder om, hvordan de bedst kommunikerer inden for og uden for organisationens mure.